Radio Nova

LIVE 24/7

Current track

Title

Artist

24/7 Live Program. Muzikë shqiptare. Talk Show nga Ilir Borova dhe Arian Asimi.

Radio

Author: Nova Web

Nga Artan Fuga. Rritja e rrogave me katapultë, siç hidhet lart katapulta me pilotin e një avioni në rënie pikiatë, pra rritja e pagave për deputetë dhe ministra, apo zyrtarë të tjerë të lartë të administratës, jashtë një ngritjeje në po ato përmasa të pagave të të gjithë atyre që punojnë, për pensionet dhe ndihmën […]

Një lëvizje e re, e cila gjurmët e saj i ka disa kohë më parë, ka filluar brenda opozitës. Mahmudija, një personalitet i shquar brenda opozitës, ka kërkuar që në krye të PD-së të vijë Evi Kokalari. Sipas Mahmudijes, Evis Angelakis apo Evi Kokalari, shqiptaro-amerikania e vajtur disa vite më parë përtej oqeanit, e cila […]

Nga Ermal Shpiragu. Fisi Kokalari, nga Gjirokastra, jane te ndare ne grupime jo te vogla . Një pjese e fisit, jetonte ne Gjirokaster, ku te shumte nga keta, u arsimuan ne shkollat me te mira te kohes para luftes se dyte dhe me pune te ndershme, u pasuruan. E ndersa pjesa tjeter e fisit Kokalari […]

Te nderuar miq! Ju kerkoj ndjese per reagimin tim te meposhtem ne FB. Sot Sudja e mirenjohur e diaspores Evi Sude Angelakis, ka krijuar ndotjen e saj te radhes publike duke mashtruar dhe fabrikuar lajme dhe informacione te rreme ne lidhje me angazhimet e mia dhe te bashkeshortes time ne politiken Shqiptare. Bashkeshortja ime nje […]

Nga Ilir Vasili. Aman të keqen, vetëm ti mos fol më për politikë se ta shpif. Tregohu atyre që te ndjekin nga një përrallë në ditë më mirë, se te shtohen dhe pëlqimet. Sepse nqs ka njëri që kontribuoi më shumë nga kushdo tjetër për ta çarë e për ta përcarë PD, për ta mbytur […]

Të nderuar miq, kolegë dhe bashkëqytetarë! Në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit, kam dëshirën t’ju drejtohem të gjithë miqve të mi por edhe më gjerë opinionit publik Shqiptar që të shkoni në votime masivisht të shprehni vullnetin tuaj të lirë, duke votuar pa asnjë hezitim ndryshimin e gjithëpritur në Tiranë dhe kandidatin e […]

NGA Andi Bushati. Fushata e gërditshme e Erion Veliajt për të vënë në rresht personazhe të njohur të estradës, të cilëve u ka sponsorizuar shfaqet apo koncertet, ka futur njëkohësisht në kurth si mediat, po ashtu dhe një pjesë të madhe të publikut. Disa merren me mercenarët artistikë që ndryshojnë kamp sipas pushtetit të radhës, […]

Eri Muço. Nga sot zyrtarisht nuk jam më pjesë e Televizionit Shqiptar.E them me keqardhje JO sepse nga sot jam e papunë por se ne atë ekran dhashë gjithshka kisha , madje dhe “vlerësimin” tim për fituesin e Big Brother Albania. Ajo cka ndodhi më bëri të kuptoj dhe të reflektoj se pas ekranit të […]

Ermal Meta, një tjetër artist i cili ka dalë në mbështetje të kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj për zgjedhjet e 14 majit, nuk e ka bërë falas këtë gjë, por përkundrazi për një shifer stratosferike. Sipas burimeve për SYRI-n, Meta ka marrë një pagesë prej më shumë se 200 mijë euro nga Erion Veliaj për […]

Nga Milaim Nela Nuk është hera e parë që këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora i ka dhënë mbështetje sektit famëkeq të rilindjes në Shqipëri. Edhe kësaj radhe ajo paska dalë me një spot mbështetës për kandidatin ‘rilindas’ për kryetar bashkie të Tiranës i cili në çdo shtet tjetër normal do ishte jo në fushatë […]


Radio Nova

LIVE 24/7

Current track

Title

Artist

24/7 Live Program. Muzikë shqiptare. Talk Show nga Ilir Borova dhe Arian Asimi.

Radio