Home Aktualitet Zëdhënësja e BE: Javën tjetër KE paraqet ‘kornizat’ e negociatave të Shqipërisë në Këshillin Europian, Calavera: Po punojmë për detajet e fundit

Zëdhënësja e BE: Javën tjetër KE paraqet ‘kornizat’ e negociatave të Shqipërisë në Këshillin Europian, Calavera: Po punojmë për detajet e fundit

nga Sonila Osmanaj

Javën tjetër do të jetë data kur KE dhe komisioneri për zgjerimin Varhelyi do të paraqesin strukturën apo kornizat e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Këshillin Europian.

Lajmi u bë i ditur nga Ana Pisoneri, zëdhënësja e BE e cila thotë se këtë të dielë paraqiten kornizat e negociatave në të cilat do të punohet.

”Përfaqësuesi OliverVarhelyi tha sot se KE do të paraqesë kornizat e bisedimeve për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në Këshillin Europian në qershor, me shpresë javën e ardhshme.”- shkruan Pisoneri.

Lajme te ngjashme

WhatsApp Na Shkruani!