Radio Nova

LIVE 24/7

Current track

Title

Artist

24/7 Live Program. Muzikë shqiptare. Talk Show nga Ilir Borova dhe Arian Asimi.

Radio

Evi Kokalari Angelakis mashtron për bashkëshorten e kolonel Demiraj.

Written by on May 16, 2023

Te nderuar miq!

Ju kerkoj ndjese per reagimin tim te meposhtem ne FB.

Sot Sudja e mirenjohur e diaspores Evi Sude Angelakis, ka krijuar ndotjen e saj te radhes publike duke mashtruar dhe fabrikuar lajme dhe informacione te rreme ne lidhje me angazhimet e mia dhe te bashkeshortes time ne politiken Shqiptare.

Bashkeshortja ime nje qytetare e mire shkolluar me grade shkencore, nene shembullore e femijeve te mi, eshte akuzuar nga letyra nje injorante me kurs tre mujor per shitje banesash (Real Estate), sikur eshte perfshire ne listat e kandidateve te Partise se Lirise ne Bashkine e Tiranes.

Mashtrimi i Sudes eshte spekulativ, krejtesisht i provuar sepse zonja e nderuar Esmeralda Demiraj qe citohet nga ajo, eshte person tjeter me te njejtin emer. Ajo prej kohesh eshte anetare e kryesise se Partise se Lirise ku edhe me pare ka qene kandidate per deputete per kete parti.

Ne politiken Shqiptare ka shume gra te nderuara te angazhuara te cilat jane te mireshkolluara dhe lidere te shoqerise civile. Fatkeqesia e atij vendi eshte se femrat pa asnje vlere si sudja ne fjale, trazojne vazhdimisht opinionin publik me mashtrime dhe spekulime per te avancuar axhenden e tyre tashme krejtesisht te deshtuar kunder kujtdo qe i del perpara. Por pa spekuluar fare, mund tju jap disa fakte per Sude Kakalarin:

Nje mashtruese qe nuk kundershtonte dot kusheririn e saj Geri Kokalarin, per mashtrimin e biografise se saj familjare e cila merr guximin te anatemoje çdo individ qe jo vetem nuk eshte dakort me te, por qe ia nxjerr ne drite injorancen dhe cinizmin e saj.

Mashtruese ne diaspore ne grumbullimin e fondeve financiare nga komuniteti, duke abuzuar me to dhe duke kercenuar kedo qe e kundershton.

Mashtruese pa bosht politik dhe nje matrapaze influencash, tashme e diskretituar nga te gjithe ata qe i dhane nje mundesi.

Delirante e pashkolluar, ne kontrast te plote me intelektuale dhe profesioniste te shumte te mirekualifikuar te diaspores.

Mosmirenjohese ekzemplare ndaj mediave dhe individeve qe e kane promovuar, por ne fund duhet ti njohim nje merite se pavaresisht se si nuk eshte e çertifikuar si e çmendur, me veprimet, fyerjet, vulgaritetin, mashtrimet dhe cinizmin e saj publik, nuk i krijon lexuesve te saj as benifitin e dyshimit per te aluduar te kunderten.

Ne mbyllje, te gjithe miqve te mi ju uroj harmoni, mirekuptim dhe tolerance ne miqesite dhe familjet tuaja, duke mos harruar se ndotes te hapesirave tona te mediave sociale ka dhe do te kete gjithmone si Evi Sude Angelakis.

postimi i Evi Kokalarit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Continue reading

Next post

Kokalarët..!


Thumbnail
Previous post

Mos na hap barkun


Thumbnail

Radio Nova

LIVE 24/7

Current track

Title

Artist

24/7 Live Program. Muzikë shqiptare. Talk Show nga Ilir Borova dhe Arian Asimi.

Radio