Home Aktualitet E rëndë në Delvinë/ Vetëhelmohet 24-vjeçarja shtatzënë dhe hidhet nga dritarja, niset me urgjencë drejt Traumës, foshnja…

E rëndë në Delvinë/ Vetëhelmohet 24-vjeçarja shtatzënë dhe hidhet nga dritarja, niset me urgjencë drejt Traumës, foshnja…

nga Sonila Osmanaj

Në shtatzënë është vethelmuar me helm për dhelprat në Kopaçez të Delvinës. Ajo ka pirë ilaçe për helmimin e dhelprave dhe më pas është hedhur nga dritarja.

Fëmija 28- javësh i 24- vjeçares G.Z, ka ndërruar jetë në bark kurse ajo vetë është në gjendje të rëndë.

Menjëherë ajo është transportuar për në spitalin e Traumës në Tiranë për të bërë të mundur shpëtimin e saj.

Lajme te ngjashme

WhatsApp Na Shkruani!