Radio Nova

LIVE 24/7

Current track

Title

Artist

24/7 Live Program. Muzikë shqiptare. Talk Show nga Ilir Borova dhe Arian Asimi.

Radio

POLITIK

Një lëvizje e re, e cila gjurmët e saj i ka disa kohë më parë, ka filluar brenda opozitës. Mahmudija, një personalitet i shquar brenda opozitës, ka kërkuar që në krye të PD-së të vijë Evi Kokalari. Sipas Mahmudijes, Evis Angelakis apo Evi Kokalari, shqiptaro-amerikania e vajtur disa vite më parë përtej oqeanit, e cila […]

Nga Ilir Vasili. Aman të keqen, vetëm ti mos fol më për politikë se ta shpif. Tregohu atyre që te ndjekin nga një përrallë në ditë më mirë, se te shtohen dhe pëlqimet. Sepse nqs ka njëri që kontribuoi më shumë nga kushdo tjetër për ta çarë e për ta përcarë PD, për ta mbytur […]

Të nderuar miq, kolegë dhe bashkëqytetarë! Në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit, kam dëshirën t’ju drejtohem të gjithë miqve të mi por edhe më gjerë opinionit publik Shqiptar që të shkoni në votime masivisht të shprehni vullnetin tuaj të lirë, duke votuar pa asnjë hezitim ndryshimin e gjithëpritur në Tiranë dhe kandidatin e […]

NGA Andi Bushati. Fushata e gërditshme e Erion Veliajt për të vënë në rresht personazhe të njohur të estradës, të cilëve u ka sponsorizuar shfaqet apo koncertet, ka futur njëkohësisht në kurth si mediat, po ashtu dhe një pjesë të madhe të publikut. Disa merren me mercenarët artistikë që ndryshojnë kamp sipas pushtetit të radhës, […]

Nga Milaim Nela Nuk është hera e parë që këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora i ka dhënë mbështetje sektit famëkeq të rilindjes në Shqipëri. Edhe kësaj radhe ajo paska dalë me një spot mbështetës për kandidatin ‘rilindas’ për kryetar bashkie të Tiranës i cili në çdo shtet tjetër normal do ishte jo në fushatë […]

Nga Gëzim Saliu Zgjedhjet e 14 Majit do të jenë përcaktuese jo vetëm për fatin e 61 kryebashkiakvëe të ardhshëm të vendit por me shumë gjasa edhe për të ardhmen e opozitarizmit. Angazhimi i pushtetit njëpartiak për të shkatërruar dhe përçarë opozitën ka sjellë një situatë krejt të pazakontë në këto zgjedhje. Nga njëra anë […]

ELBASAN Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ishte sot në Elbasan nga ku vlerësoi lart kandidatët e koalicionit opozitar “Bashkë fitojmë” si figura me integritet, transparencë dhe me vizion të qartë për t’iu shërbyer qytetarëve. Meta theksoi se më 14 maj do të bëhet një ndarje me thikë midis korrupsionit absolut që erdhi si […]


Radio Nova

LIVE 24/7

Current track

Title

Artist

24/7 Live Program. Muzikë shqiptare. Talk Show nga Ilir Borova dhe Arian Asimi.

Radio