Rama shkarkon Çuçin e Ministrisë së  ….Turizmit

Read Time:32 Second

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra Zëvendësministren e Mjedisit dhe Turizmit, Ornela Çuçi. 

Sipas raportimeve, vendimi është marrë nga Këshilli Ministrave që më 29 korrik por është publikuar sot në qendrën e botimeve zyrtare.

Çuçi e mbante këtë post që nga viti 2017.

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr. 9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave VENDOSI: Znj. Ornela Çuçi, zëvendësministër i Turizmit dhe Mjedisit, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në vendim.

Happy
Happy
40 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
20 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
20 %
Surprise
Surprise
20 %
Previous post Raporti i inteligjencës britanike/ PD: Shqipëria krah vendeve në luftë! 40 
Next post Abilekaj: Kontrolli i qeverisjes bëhet me presionin e rrugës! Protestat s’kanë pse të jenë paqësore.