Te pashpirtet e medias!

Read Time:45 Second

Nga Ernest Marku.

Te pashpirtet e medias!
(Per Hilen e Kazhanin)

E patolerueshme, e turpshme por mbi te gjitha e neveritshme qendrimi publik i Hiles dhe Kazhanit per tragjedine e Himares. Duhet te jesh i pashpirt, i poshter dhe pa ndjenja per ta relativizuar deri ne kete pike tragjedine e djeshme. Drejtuesi i skafit eshte fajtori qe mori jeten e nje engjelli por me siguri ai nuk e ka dashur kete gje dhe per veprimin e tij do te vuaje pasojat (uroj me te rendat e mundshme) ndersa keto felliqesira te medias relativizimin e kesaj tragjedie e bejne me vullnet te plote, te vetedijshem per ate qe po thone me pashpirtesine me te madhe. Refuzojini. Mos i hapni portalet e tyre. Bejini bllok. Media gabon, shfrytezon dhe shfrytezohet por jo deri ne kete pike, jo deri ne kete pashpirtesi. Kaq eshte e tepert dhe e papranueshme edhe per kete lloj race.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mos e humbisni ironinë e aktivistit: Kazhani e Hila paguhen nga Rama për të ngrënë m… 
Next post Dy fytyrat më të ndyra të shtetit ajo e policisë dhe e kryeministrit