Ky shtet bandit e kriminal qe po na vret cdo dite …

Read Time:3 Minute, 8 Second

Nuk po na vret thjesht e as ”aksidentalisht” ai polici i Himares o shqiptare jooooo…por po na vret cdo dite qellimisht e me para- mendim Kryepolici -kryeminister e vrases i Surrelit…

Ai femije qe u vra e u masakrua sot ne Himare ishte femija im, i yti …i yni… ishte mbesa ime…juaja e jona…dhe na e vrau pikerisht ai qelbesire shtet kriminelesh qe JU vazhdoni dhe e votoni o shqiptare….qe vazhdoni ta duroni e ta mbani ende mbi kryet e mbi kurrizin tuaj…ani pse po ju vret cdo dite…barbarisht e me te gjitha format antinjerezore !

Kush vret duhet te vritet…[ perjashto rastet extreme ku hyn ne pune justifikmi permes faktit e llogjikes dhe ato te vetembrojtjes ]…sepse keshtu duhet te jete e te funksionoje ligji…drejtesia, shteti e demokracia…

E po jeten ta ka dhene zoti dhe vetem ai ka te drejte te ta marre …do te thone njezeri ”aktivistet e mbrojtjes se te drejtave te njeriut”…ok more zoterinj e zonja…po atij qe humb jeten prej dores se nje krimineli fjala vjen si ai ish shefi i policise se Himares …nuk ja ka dhene jeten po Zoti ?

…Kush vret duhet te vritet dhe pike…dhe i pari duhet vrare pikerisht ai shtet i mbushur me vrases e kriminele…ai shtet e ajo qeveri …ai parlament e ajo polici …te ardhur ne pushtet permes dhunes e vjedhjes se votes…permes banditesh qe po vazhdojne ti mbajne ende aty ku jane…permes vrasjes e krimit !

Ndaj dhe vrasin kesisoj e shteti i tyre vrases nuk ju thote gje !

Dhe krye horrin krye minister nuk e shqeteson sot tragjedia e tmerreshme e Himares ku skafi i nje vrasesi pjestar i forcave te policise shqiptare coptoi ne menyre makabre trupin e jeten e nje vogelusheje 7 vjecare…por e tmerron kafsheria mediatiko-politike….[ ???]….cfare tmerri njerezor…e kuptoni more shqiptare…moj nena e ju baballare…mor motra e vellezer …se cfare perbindeshi antinjerezor keni ne krye…

…Askush te mos kerkonte sot ne Himare as ndihmen e shtetit e as te policise…ishit plot aty deshmitare okulare te ngjarjes se tmerreshme …bashkimi ben fuqine…dhe aty ku nuk ka shtet vepron vete gjyqesia…te gjithe bashke …sidomos ju prinderit qe u gjendet aty e qe ai skaf vdekjeprures e ai polic sadist mund t’ju kish coptuar edhe femijen tuaj…duhet ti kishit bere vetegjyqesine ne cast atij kriminele…ti kishit futur duart ne fyt …pa pritur te vinte policia e te ”kqyrte vendin e rrethanat e ngjarjes” e me pas te arrestonte autorin…e pas pak ditesh autori – vrases te rifitonte serisht lirine e te merrte edhe pa fajesine …sikurse e kishte marre pak me pare per nje tjeter krim te kryer…

…Minimumi sot ajo minstrja karagjoze e turizmit…Mirela Kumbaro qe s’le rast pa bere Show duke mbledhur kanoce ne rruge e qese pleherash neper trotuare…te pakten duhej te jepte doreheqjen…aspak e ndikuar politikisht por te pakten si Nene, si femer, si prind , si moter …si qenie njerezore…

Absolutisht sot Ministri i Brendshem Cuci e Drejtori i pergjithshem i policise G.Nano duhet te dilnin burrnisht ne nje konference shtypi te perbashket e ti kerkonin Shefit te tyre te madh qeverises vete largimin nga detyra e postet qe mbajne… si prinder por edhe si qytetare te pergjegjshem e te te njejtit gjak me ate te asaj vogelushes – Engjell qe sot skafi i nje skizofreni tuaj e coptoi kanibalisht… pa pritur qe nga sot e mbrapa ti zere mallkimi qytetar … e pesofshi ne koken e ne famijet tuaja ishalla…

Ky shtet po na vret e po na perze nga Atdheu yne cdo dite…ndaj duhet vrare sa pa na shuar te gjitheve si komb e si popull…

A.R.D

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
67 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
33 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Po sikur Jonada të ishte Andra, vajza e djalit tim? 
Next post Mos e humbisni ironinë e aktivistit: Kazhani e Hila paguhen nga Rama për të ngrënë m…