Home Aktualitet Etilda Gjonaj lëviz shumicën e drejtuesve të burgjeve

Etilda Gjonaj lëviz shumicën e drejtuesve të burgjeve

nga Editor

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka vendosur që të zëvendësojë shumicën e drejtuesve në burgje. Burime bëjnë me dije se nga ndryshimet në drejtuesit e institucioneve të vuajtjes së dënimit janë prekur rreth 70% e drejtorave, që ishin aktualisht.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka firmosur emërimin e Aurel Jazxhiut në krye të IEVP-së tek “Mine Peza” (302), ndërsa në krye të IEVP-së tek “Jordan Misja” është emëruar Eduard Strugaj.

Ndryeshimet kanë prekur dhe burgjet në rrethe, ku në krye të burgut të Lezhës është vendosurBukurosh Malluta,

në Durrës Agron Hysi,

në Elbasan Ermal Kurti,

në Fushë Krujë Qazim Hoxha,

në Vaqarr Fatbardha Hoxhalli,

në Lushnjë Zoi Rrushi,

në Shkodër Dedë Zhivani,

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!