Ambasada e SHBA-ve: Kemi dijeni për një kërcënim në Samitin Botëror të Iranit të Lirë që do zhvillohet në Durrës

Read Time:44 Second

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka njoftuar se është në dijeni të një kërcënimi të mundshëm që synon Samitin Botëror të Iranit të Lirë që do zhvillojë punimet pranë Durrësit më 23-24 korrik 2022 .

Ambasada ka ngritur nivelin e alertit duke publikuar edhe disa masa që duhet të ndërmarrin qytetarët e SHBA-ve.

Ambasada kërkon që të shmangin ngjarjen, të monitorojnë mediat lokale dhe të jenë të vetëdijshëm nga ata që i rrethojmë si dhe të mbajnë një profil të ulët.

Qeveria e SHBA është në dijeni të një kërcënimi të mundshëm që synon Samitin Botëror të Iranit të Lirë që do të mbahet pranë Durrësit, Shqipëri në 23-24 korrik 2022.

Veprimet që duhen ndërmarrë:

Qytetarëve të SHBA-së u kërkohet të shmangin këtë ngjarje

Monitoroni mediat lokale

Jini të vetëdijshëm për rrethin tuaj

Mbani një profil të ulët”-shkruan Ambasada në njoftim

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jo të githë ushtarët rusë e duan luftën
Next post Dashamir Shehi dhe 30 deputetë të PD-së mbështesin Goxhajn për Avokat të Popullit, mes tyre Berisha e Çupi