Home Aktualitet Meta në Monako i shoqëruar nga Princ Leka II dhe Princeshë Elia

Meta në Monako i shoqëruar nga Princ Leka II dhe Princeshë Elia

nga Albina Hoxhaj

Presidenti Ilir Meta shkruan se pjesë e delegacionit për vizitën zyrtare në Monako ishte Princ Leka II dhe Princeshë Elia.

“I lumtur të kisha në delegacion gjatë vizitës zyrtare në Prinicipatën e Monakos edhe dy personalitete të shquara dhe shumë të dashura, Princ Leka II dhe Princeshë Elia.
Lidhjet tradicionale miqësore midis dy familjeve mbretërore mbeten një urë e rëndësishme në forcimin e marrëdhënieve midis dy vendeve tona!”, shkruan presidenti Meta teksa publikon edhe disa foto.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!