Kryeministri italian njofton dorëheqjen 

Read Time:18 Second

Kryeministri italian Mario Draghi njofton dorëheqjen.
Sonte do të dorëzoj dorëheqjen në duart e Presidentit të Republikës, pakti i besimit që qëndron në themel të veprimit të qeverisë ka dështuar”.

Kështu ka deklaruar kryeministri italian Mario Draghi duke lënë të kuptohet se qeveria e tij konsensuale midis palëve politike ka rënë zyrtarisht dhe çuditërisht pas fitores në votën e mosbesimit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
50 %
Previous post Kriza e euros dhe energjisë, ekspertët parashikojnë recesion ekonomik për Europën 
Next post Pampuri, Tabaku takojnë Eskobar në DC.