Spurdhjaket e fjales se lire….

Read Time:2 Minute, 54 Second

…Kllounet e mikrofonit….karagjozet e penes…armiqte e lirise se fjales dhe frikacaket e lindur te fjales se lire e xhambazet e profesionit…

Ata qe mbajne barkun me buke permes ”profesionit” te gazetarit…te cilin e shesin dhe e blejne ne varesi te cmimit te Bukes….

…Ishin dje serisht perballe Psikopatit , arrogantit, rrugacit e horrit kryeminister teksa ky i fundit dha publikisht edhe nje tjeter denim me ”ri edukim” per nje tjeter koleg te tyre…

Dhe te gjithe heshten…Sussss …u dhjene koke e kembe…dhe pranuan ne heshjten e turpit te tyre qytetar e profesional ate c’ka u tha Padroni i tyre i vertete qe ka kohe qe i paguan e i terheq zvarre e prej hundesh kaq neveritshem…

Askush nuk foli e jo me ti kundervihej te cmendurit….askush nuk u ngrit te ikte e ta abandononte te marrin …askush nuk ja perplasi fytyres …askush nuk e percmoi dhe ta sikteriste e ta linte te vetem ne terrin e erresires se tij mendore…brekushen e Surrelit…

…Dhe ishin po te njejtet llapaqene [ ndjese por sinqerisht me vjen ndot ti quaj gazetare]…qe heshten pak kohe me pare kur Psikopati pat denuar me ”ri edukim ” Ambrozia Meten…dhe ishin edhe dje po te njejtet palaco e sharlatane qe qepen gojen kur i cmenduri i Surrelit perseriti te njejten histori banale ndaj Klevi Mukes te A2 CNN…

…Dhe jane po keta telllalle e gam – gamas te mikrofoneve e shkarravites lajmesh qe jane bashkefajtore ne ardhjen e Rames ne pushtet sikurse jane po keta e te njejtet qe e mbajne mendje – brekushen e Surrelit ne pushtet…po ai llum pseudo – gazetaresk qe e rizgjodhen edhe ne 25 prillin e nje viti e pak te shkuar…

…Ndaj dhe vendimi im personal qe pas 25 prillit te 2020 per te nderprere radikalisht cdo lloj bashkepunimi profesional me palaco-median e sotme shqipfolese e shkruarese eshte mese i sakte dhe i gjetur ne kohen e duhur si shenje perkrahje e solidariteti me ata qe dijne ta mbrojne fjalen e lire sic mbrohet e me ata qe vazhdojne me format e tyre kurajoze te luftojne ne ate vend – xhungel per te mbrojtur ende lirine e fjales…

Dhe po ky palaco kryeminister i seres suaj shan BE dhe kerkon ti hapen negociatat me europen…

…Dhe po ju Delet e trembura e te blera vazhdoni ti shkoni nga pas …tufe e koke ulur …

Mjeranet e skalionit te pare te Psikopatit media bleres te tillet si Met Veliu e Fevziu…Eni Vasili e Rudina qe e meson ai Kopili [ Dritan Hila]…Koli e Mero mavria…Mut Nano e Lorenc debili…gagaci Carlo e i rrjedhuri Frok ….spiuni Prec e kapterri Peza…etj etj…jane te destinuar per te shkuar andej nga kane ardhur…heret a vone kjo eshte thjesht ceshtje kohe…por kohen para a mbrapa e levizin ata qe dijne te jetojne me kohen e jo ata qe vrasin kohen e i ”pershtaten ” asaj…duke shitur karakterin, dinitetin e personalitetin e tyre njerezor e pastaj sigurisht edhe profesional…

Turp…per ju qe ishit dje ne denimin e lincimit e nje kolegu tuaj te radhes nga nje i cmendur me pushtet e ju heshtet …

…Nuk e kam inatin me Ujkun qe me shqeu tufen …por me vjen plasja e dua ti vras fare Qente e mij qe rrinin e benin sehir e hanin mish bashke me te….tha dikur nje Bari i mencur ne nje Stan diku andej nga Jugu i Shqiperise…

A.R.D

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pronat të bregdet/ Shehaj: Rama mbrojti Xhaçkën, drejtësia të veprojë
Next post Kur do të hetohet Gazment Bardhi për vrasjen e Pjerin Xhuvanit?