Pronat të bregdet/ Shehaj: Rama mbrojti Xhaçkën, drejtësia të veprojë

Read Time:30 Second

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka akuzuar kryeministrin Rama se po mbron ministren dhe bashkëshortin e saj në vjedhjen që i kanë bërë shtetit me pronat publike.

Në një reagim të tijin në facebook, deputeti i PD-së, shprehet se, “ Rama pranon se, veç të tjerave, i ka dhënë ministres së tij Xhaçka, pronën publike në përdorim”.

Shehj nënvizon faktin se, “Rama dhe Xhaçka shkelën haptas Kushtetutën dhe Ligjin”.

Ndaj i bën thirrje drejtësisë që të veprojë. “Drejtësia duhet të tregojë se në një vend ku sundon ligji, Kryeministri dhe ministrat nuk janë të paprekshëm”, u shpreh Shehaj

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Estrada Europe u mbyll. / Nga Ylli Dylgjeri
Next post Spurdhjaket e fjales se lire….