Home Aktualitet Adi Krasta kritikon Yuri Kim: Madame ambasadore jeni diplomate e dobët, zhvlerësimi juaj është i pandalshëm

Adi Krasta kritikon Yuri Kim: Madame ambasadore jeni diplomate e dobët, zhvlerësimi juaj është i pandalshëm

nga Editor

Gazetari dhe moderatori i njohur shqiptar Adi Krasta ka kritikuar ambasadoren Yuri Kim pas qëndrimit që ajo ka vendosur të mbajë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Moderatori e cilëson Yuri Kim si një diplomate të dobët

 ‘Madame AmbassAdor-Jeni një diplomate e dobët!’, shkruan Krasta në Twitter duke shtuar se:

 ‘Zhvlerësimi i ambasadorëve të huaj në Shqipëri është i pandalshëm. Për herë të parë shqiptarët janë të pafajshëm’, thekson Adi Krasta.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!