Home Aktualitet Qytetarët kryqëzojnë Niko Peleshin për zjarret. HELIKOPTERI i ushtrisë ka një vit në Itali…

Qytetarët kryqëzojnë Niko Peleshin për zjarret. HELIKOPTERI i ushtrisë ka një vit në Itali…

nga Editor

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar mbrëmjen e sotme për sa i përket situatës shqetësuese me zjarre përreth vendit tonë në këto temperatura tepër të larta.

Niko Peleshi thotë se Forcat e Armatosura kanë ndërhyrë në vendet ku janë aktive 8 vatra, si dhe janë në gatishmëri të plotë për të ndërhyrë nëse situata përkeqësohet më tej.

Por qytetarët nuk e kanë pritur mirë. Komentet poshtë postimit të Peleshit janë njoftuese për gjërat që shkojnë keq.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!