‘U qëllua me armë drejtori i Hekurudhave’/ PD Durrës denoncon: Sako e ka kthyer bashkinë në luftë klanesh

Read Time:2 Minute, 1 Second

PD akuzon edhe kryetaren e Bashkisë në Durrës, Valbona Sako, se e ka kthyer menaxhimin e Këshillit Bashkiak dhe të Bashkisë në një luftë klanesh.

DURRËS- Partia Demokratike në Durrës denoncon se është qëlluar me armë zjarri Drejtori i Përgjithshëm i Hekuradhave, Ani Dyrmishi. Ferdinand Xhaferri, kryetar i Partisë Demokratike në Durrës, akuzon edhe drejtorin e Policisë, Lorenc Shehu se ka fshehur ngjarjen. Më tej, PD akuzon edhe kryetaren e Bashkisë në Durrës, Valbona Sako, se e ka kthyer menaxhimin e Këshillit Bashkiak dhe të Bashkisë në një luftë klanesh.

Reagimi i plotë i PD në Durrës:

Te nderuar gazetare, diten e Hene duke u gdhire e Marte, ne qender te Durresit ne lagjen nr 4, si pasoje e perplasjes te bandave te rilindjes goditet me arme Drejtori i Pergjithshem i Hekurudhave dhe Kryetari i Keshillit Bashkiak Ani Dyrmishi. Drejtori i policiese i qarkut Durres, rilindasi Lorenc Shehu, i ardhur jo per te vendosur rendin ne qytet, por per te negociuar sherret e bandave te PS, e ka fshehur ngjarjen.
Tre dite me pare, qytetaret e Durresit pane mbledhjen e Keshillit Bashkiak. Nje keshill qe politikisht eshte nje ngjyresh, por qe eshte ndare keqash midis klaneve te rilindjes, ne luften per abuzime dhe gllaberime. Qytetaret prisnin te degjonin planin e masave per tejkalimin e demeve te termetit, por zonja Sako , pa bere preventive, kerkon 500 milion leke per riparimin e dyerve dhe te dritareve te bashkise. Eshte per te ardhur keq dhe turp per nivelin ku ka arritur institucioni i bashkise, kur kryetarja e bashkise, ne 2019, ne mbledhje te Keshillit Bashkiak kerkon informacion per kontributet qe ka ne PS, sekretarja e sapo emeruar e Keshillit Bashkiak.
Durresi sot nen drejtimin e rilindjes, eshte nje qytet i vjedhur, nje qytet i neperkembur, nje qytet i braktisur. Nuk ka si shpjegohet ndryshe, kur si asnjehere me pare, te gjithe drejtuesit institucioneve kryesore vijne nga Tirana.
Ketu fillojme me:
1 Nen kryetaren e bashkise Etleva Kondi ngaTirana
2 Drejtori i autoritetit portual Agron Tare nga Tirana
3 Drejtori i Drejtorise detare Paulin Ndreu nga Tirana
4 Drejtoria Arsimore ne nivel Qarku, Valentina Leka nga Elbasani
5 Drejtoresha e Drejtorise Arsimore per qytetin Erjeta Alhysa nga Tirana
6 Drejtor i Agjensise Kombetare te Ushqimit Ardit Tabaku nga Tirana
7 Drejtori i Agjensise shteterore te Kadastres ne Durres, Arian Cengu nga Tirana
8 Drejtori i Doganes ne Durres, Rubin Shehu i ardhur nga Tirana
9 Tek inspektoriati i Mjedisit Besart Meta nga Tirana

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tensionohet situata në Shkozë, dy të shoqëruar, banorët: Policia po ushtron dhunë
Next post Fakulteti i Shkencave të Natyrës ngre kambana alarmi për Kopshtin Botanik