Home Aktualitet Meta vizitë zyrtare në Principatën e Monakos

Meta vizitë zyrtare në Principatën e Monakos

nga Albina Hoxhaj

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta niset sot për një vizitë zyrtare në Principatën e Monakos me ftesë të Princit Albert II.

Presidenti Meta do të pritet me nderimet e rastit në Pallatin e Princit Albert II dhe më pas do zhvillojnë një takim kokë më kokë me Lartësinë e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos.

Lajme te ngjashme