Basha zbardh takimin me kryeministrin italian, mesazhi i fortë që i tha: S’mund të lejojmë më…

Read Time:29 Second

“Kreu i demokrateve Lulzim Basha ka zbardhur disa detaje nga takimi qe ka pasur me kryeministrin italian.

Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë vecanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë”, shkruan Basha ne FB.

Sipas tij, gjate diskutimit Basha i ka thene kryeministrit te Italise se:

“Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria. Nuk mund të lejojmë më që për shkak të një njeriu, të izolohet një vend i tërë! Koha për ndryshim!”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Atentati për gjyqtarin u porosit nga burgu/ I dënuari: S’do t’i gjendet as varri, e paralajmërova! Jam anëtar i Cosa Nostra-s, më njeh mirë edhe Ardi Veliu
Next post Shembja Teatrit, Rita Gjeka: Është si të shesësh unazën që ta ka lënë nëna