Home Politike Basha zbardh takimin me kryeministrin italian, mesazhi i fortë që i tha: S’mund të lejojmë më…

Basha zbardh takimin me kryeministrin italian, mesazhi i fortë që i tha: S’mund të lejojmë më…

nga Editor

“Kreu i demokrateve Lulzim Basha ka zbardhur disa detaje nga takimi qe ka pasur me kryeministrin italian.

Gjatë takimit me Kryeministrin e Italisë, Z. Giuseppe Conte, e falenderova për kontributin që vendi i tij ka dhënë vecanërisht në luftën ndaj krimit, lëndëve narkotike dhe sigurisë për vendin tonë”, shkruan Basha ne FB.

Sipas tij, gjate diskutimit Basha i ka thene kryeministrit te Italise se:

“Nuk mund të lejojmë më që të na sundojë krimi dhe paligjshmëria. Nuk mund të lejojmë më që për shkak të një njeriu, të izolohet një vend i tërë! Koha për ndryshim!”

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!