Kishin mbushur furgonin plot me dru, procedohen nga policia dy persona në Manzë

Read Time:53 Second

Goditet një rast i veprimtarisë së paligjshme të prerjes së pyjeve, u proceduan penalisht shtetasit Agron Shahini dhe Leonard Sheta, për veprën penale ” Prerja paligjshme e pyjeve”.

Sekuestrohet një sasi lënde drusore pa dokumentacionin përkatës dhe automjeti që shërbente për ta transportuar.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Stacionit të Policisë Manzë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, rreth orës 00:30, në aksin rrugor Shkafanë-Manëz, kanë konstatuar një mjet furgon me drejtues shtetasin A. Sh., dhe pasagjer shtetasin L. Sh., duke transportuar një sasi prej 5m3 dru zjarri, pa dokumentacionin përkatës, që dyshohet se ishin prerë në pyllin e fshatit Dreç, Ishëm, Manzë. Lënda drusore u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me mjetin.

Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Manzë u proceduan penalisht për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”, shtetasit A. Sh., 57 vjeç, dhe L. Sh., 42 vjeç, banues në Sukth, Durrës.  

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Arrestimet nga SPAK në Ministrinë e Brendshme, vjen reagimi i fortë i Sali Berishës: Zbulon emrat e 2 përgjegjësve të vërtetë
Next post Muzikë jashtë orës policore, gjobitet një pronar lokali në Ishull Lezhë dhe 2 të tjerë në Durrës