Home Uncategorized Arrestimet nga SPAK në Ministrinë e Brendshme, vjen reagimi i fortë i Sali Berishës: Zbulon emrat e 2 përgjegjësve të vërtetë

Arrestimet nga SPAK në Ministrinë e Brendshme, vjen reagimi i fortë i Sali Berishës: Zbulon emrat e 2 përgjegjësve të vërtetë

nga Editor

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas aksionit të SPAK në Ministrinë e Brendshme për abuzimin me tenderin e uniformave të Policisë, ku u arrestuan disa zyrtarë të nivelit të dytë. 

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shprehet se në Suedi kapelja me strehë e policit kushton 34 euro ndërsa për policin shqiptar kushton 11-fish, pra 350 euro.

Ish-kryeministri thotë se ata që janë arrestuar padyshim që kanë përgjegjësi ligjore, por përgjegjësit e vërtetë të vjedhjes janë Sandër Lleshaj dhe Ëngjëll Agaçi.

“Kjo eshte vjedhje me 11 fish! Ne Suedi kapelja me strehe e policit kushton 34 € kurse per policin shqiptar ajo kushton 350€. Ata qe jane arrestuar padyshim kane pergjegjesi ligjore te pamohueshme. Por boset e tyre Lleshaj, Agaçi jane pergjegjesit me kryesor te kesaj vjedhje te 11 fishte te denoncuar me emer dhe mbiemer disa here nga qytetaret dixhital qe ne fillim te aferes. Por ata i mbrone kreu i meduzes sepse ai vjedh me shume se te gjithe ne kete vend! sb”, shkruan Berisha.

Lajme te ngjashme