Home Kronike Shuhet Raffaella Carrà, miti televiziv që u ndoq aq shumë në Shqipëri

Shuhet Raffaella Carrà, miti televiziv që u ndoq aq shumë në Shqipëri

nga Editor

Ndahet nga jeta në moshën 78-vjeçare këngëtarja, prezantuesja, këngëtarja dhe aktorja e njohur italiane, Raffaella Carrà.

Lajmin e ka bërë me dije koreografi i mirënjohur, Sergio Iapino.

“Raffaella na ka lënë. Ajo shkoi në një botë më të mirë, ku njerëzia e saj, e qeshura e saj e pagabueshme dhe talenti i saj i jashtëzakonshëm do të shkëlqejnë përgjithmonë”,- qenë fjalët prekëse të tij.

Raffaella Carrà pati një karrierë të arrirë me suksese të mëdha sin ë Itali, por edhe në Spanjë.

Lajme te ngjashme