Home Aktualitet Çështja shkon në Prokurori, Rudina Hajdari kërcënon Korab Litën

Çështja shkon në Prokurori, Rudina Hajdari kërcënon Korab Litën

nga Albina Hoxhaj

Deputetja Rudina Hajdari ka reafuar sërish sot në lidhje me shkarkimin e saj nga drejtimi i Grupit Parlamentar Demorkat.  

Në një reagim në profilin zyrtar, Hajdari shkruan se Korbab Lita dhe “gangsterët e tij kanë ushtraur presion ndaj deputetëve për të firmosur”.

Sipas saj presion është ushtruar dhe nga deputetes Fation Dhimitri, e cila kërkon që të tërheq firmën e saj. Po ashtu deputetja demokrate bën me dije se  çështja tashmë do shkojë në Prokurori, pasi për të është një puç.

Përveç një protagonizmi të shëmtuar mediatik, Korab Lita dhe gangsterët e tij, kanë ushtruar presion ndaj deputetëve, përfshirë edhe zj. Fatjona Dhimitri, e cila ka firmosur, për tërheqjen e këtij puçi. Pamjet filmike të disponuara nga zyrat e Kuvendit do t’i çohen Prokurorisë”, shkruan Hajdari 

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!