Home Aktualitet Skandali me inceneratorin/ Gazetari: Ajo firmë të çon direkt në burg

Skandali me inceneratorin/ Gazetari: Ajo firmë të çon direkt në burg

nga Editor

NGA KLODIAN TOMORRI

Ai zyrtari i Bashkise se Durresit qe do te firmose vendimin per te transferuar plehrat e Durresit pa gare tek inceneratori i Tiranes duhet t’i beje llogarite mire. Ajo firme te con automatikisht ne burg. Direkt.

Nuk ka gjykate qe te shpeton nga kjo. Edhe vete Edi Rama po ta firmose ate vendim nuk shpeton dot. Pse mendoni se nuk e bejne me vendim qeverie apo me procedure ne Ministrine e Infrastruktures?

Do e beni me firme kryetari do e beni me vendimi Keshilli Bashkiak nuk ka rendesi. Kushdo qe do jete pjese e vendimarrjes nuk duhet t’i hyje valles pa te pakten 5 milione euro. Cdo cmim tjeter me poshte eshte te biesh deshmor ne emer te Partise 😂😂

Se ne fund te fundit kjo eshte ceshtje trade-offi. Nuk shitet dita e burgut per me pak se 1 mije euro. Se nje dhjetevjecar brenda eshte i garantuar aty me ate firme.

Kjo ishte keshille miqesore e pakerkuar. Por ju beni si te dini vet. Se njeriu mund ta beje dhe per idealizem. Dakord jam dhe me kete. Historia ka plot raste kur njerezit kane dhene dhe jeten ne emer te Partise. Respekt maksimal per ata qe jane aq idealiste. Por ketu jane shume leke ne loje ndaj.
😜😜😜

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!