Home Aktualitet OSBE-ODIHR për 30 qershorin, Glover në selinë e PD, takim me Bashën

OSBE-ODIHR për 30 qershorin, Glover në selinë e PD, takim me Bashën

nga Albina Hoxhaj

Drejtuesja e misionit të vëzhguesve të OSBE-ODIHR, Audrey Glover është rikthyer në Shqipëri dhe po zhvillon një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha. Glover dhe delegacioni që e shoqëron kanë mbërritur në selinë e PD-së rreth orës 12:00.

Misioni i OSBE-ODIHR mbikëqyri votimet monopartiake të Edi Ramës në 30 qershor dhe në raportin përfundimtar ka nxirë të gjithë procesion e njëanshëm të 30 qershorit.

Në këtë takim me Bashën, Glover do të prezantojë raportin final të OSBE-ODIHR dhe do të flasë edhe për rekomandimet që janë bërë.

Lajme te ngjashme