Martin Henze për Borchardt-in: Turpërohemi vetëm nga këta njerëz

Read Time:27 Second

Këshilltari ekonomik i CDU-së, Martin Henze  ka kritikuar ashpër veprimin e ambasadorit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchard, i cili ofendoi protestuesit e “Astirit” dhe iu nxori gishtin e mesit tek ambientet e Drejtorisë së Policisë.

Përmes një postimi në twitter, Henez ka publikuar videon e Borchard, duke thënë se ai nuk është më i pranueshëm për BE.

Postimi i plotë

Ne Evropianët turpërohemi vetëm nga këta njerëz. Z. Borchardt duhet të raportojë në zyrën e punës të hënën, ai nuk është më i pranueshëm për BE.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Në hetim ish-drejtori i ALUIZNI-t, akuza që rëndon ndaj tij
Next post Maliqi: Urimet më të përzemërta për liderin historik, Sali Berisha