Petrit Vasili: Skandal! Shqiptarët në borxh për bukën e gojës

Read Time:1 Minute, 2 Second

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një status në rrjetin social Facebook është shprehur për situatën ku ndodhet Shqipëria, duke e cilësuar si skandal pasi Shqiptarët jan në borxh edhe për bukën e gojës.

Nga Petrit Vasili

Skandal.Shqiptaret ne borxh per buken e gojes!?

Skandal.19% e familjeve ne Shqiperi jane me lista borxhesh neper dyqanet e ushqimeve.
Keto jane te dhenat e Bankes se Shqiperise.

Dhe perse jane ne borxh?

Pergjigja eshte per mallra te shportes, pra te bukes se gojes,te mbijeteses.

Dhe kjo ndodh ne vitin 2019.

Kjo eshte me shume se fatkqesi,ky eshte me shume shume fukarallek ekstrem,kjo eshte skamje e dhimbshme.

Dhe Edi Rama me te te pacipet e rilindjes bejne 24 ore propagande dhe demagogji duke genjyer pa fund e duke dhene koncesione me miliarda leke.

Dhe Edi Rama me rilindjen nuk e ulin asnje gram TVSH mbi mallrat e shportes se i urrejne shqiptaret dhe duan ti bejne qe te ikin nga Shqiperia qe ta shperbejne kete vend.

Edhe kur ju propozua nga ne qe te ulnin ne minimum TVSH per mallrat e shportes kelyshet e oligarkeve ne qeveri refuzuan qenërisht.

Mjaft me kete horllëk qeveritar qe ben pazar edhe me buken e gojes se shqiptareve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post E ka përvjetor, ish-kryeministri Sali Berisha feston sot ditëlindjen
Next post Në hetim ish-drejtori i ALUIZNI-t, akuza që rëndon ndaj tij