Presidenti Ilir Meta ka uruar me një mesazh nëpër rrjeteve sociale, Kombëtaren e Shqipërisë dhe atë të Kosovës për fitoret respektive ndaj Moldavisë (0-3) dhe Malit të Zi (2-0)

‘Urime Kuqezinjve dhe Dardanëve! Na ngritët zemrat peshë sot me dy fitore të merituara dhe premtuese! Bravooo!’-shkruan Meta