Home Aktualitet Kauza e Unazës së re është më e madhe sesa duket..

Kauza e Unazës së re është më e madhe sesa duket..

nga Editor

Nga Skerdilaid Sulozeqi

Kauza e Unazes se Re eshte me e madhe sesa duket.
Pse duhet te mbrojme Unazen?!

Kauza e Unazes se Re dhe banoreve te saj eshte shume me e madhe sesa mbrojtja e banesave, e pronave te tyre.

Eshte mbrojtja e vendit, mbrojtja e shtetit, mbrojtja e demokracise, mbrojta e vjedhjes, e zhvatjes se pasurive jo vetem te nje grupi banoresh, por me gjere, e pasurise publike.

18 milione euro 1 km rruge, eshte jashte cdo lloj norme, jashte cdo imagjinate, pa harruar aferen e rende te tenderimit te ketij aksi te Unazes.
Tender falso, letra falso, njerez falso, asnje i denuar.

Le me pastaj qe plani per nderhyrjen ne rrjedhen e lumit te Lanes, i cili kalon po ne Unaze. Afera tjeter e rende, ne te cilen demtohen drejteperdrejte banoret e kesaj zone dhe qyteti, vetem per te fituar disa politikane te partise ne pushtet dhe ndonje mafioz.

E mira do ishte qe ne krah te atyre banoreve te gjendeshin pa mase qytetare te thjeshte, lagjare, nga pjesa perballe e Unazes, por dhe qytetare te Tiranes, e gjithe vendi, te cilet mund te kene fatin e njejte.

Jam pa qejf me ilace (bajamet), e vendi nuk me mbajti, vetem per te mbeshtetur banoret e Unazes, pasi jane ne te drejten e Zotit, ne te drejten zakonore per te mbrojtur e gezuar pronen.

Shteti policor i Edi Rames nuk ka per te ndaluar dot qytetaret per te gezuar te drejtat e tyre.

Ta harroje Rama, Lleshi e lleshet e tjere.

Koha e kesaj qeveria narko-trafiku e kapur me cdo lloj pislleku te mundshem te ndal qytetaret, e Partine Demokratike ka ndalur.

Lajme te ngjashme