Home Aktualitet Qindra policë rrethojnë Unazën e re

Qindra policë rrethojnë Unazën e re

nga Sonila Osmanaj

Si çdo ditë në orën 18:00 banorët e unazës së re do të dalin në protestë për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga qeveria Rama, që në kurriz të tyre kërkon të vjedhë miliona euro.

Ditët e fundit kjo zonë është rrethuar nga qindra policë, ndërsa ka pasur edhe të arrestuar.

Qindra policë me urdhër të Sandër Lleshit kanë zbaritur në unazën e re dhe kanë nisur rrethimin e zonës për të mos lejuar banorët të protestojnë.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!