Home Aktualitet Presidenca: Zero vëmendje, Parlamentit! Ndryshimi është brenda në kuti! Hapni kutitë!

Presidenca: Zero vëmendje, Parlamentit! Ndryshimi është brenda në kuti! Hapni kutitë!

nga Editor

Presidenca bëri thirrje sot të hapen kutitë e votimit të 25 prillit dhe të rinumërohet me transparencë çdo votë e hedhur. Zëdhënësi i kreut të shtetit Ilir Meta, duke e anashkaluar aksionin politik të mazhorancës për të shkarkuar Metën, u përqëndrua tek manipulimi i zgjedhjeve.

Tedi Blushi shkroi në Fb:

Zero vëmendje ndaj Parlamentit me Zero opozitë.
Ndryshimi është brenda në kuti.
Hapni kutitë! Numëroni dhe rinumëroni me transparencë çdo votë sipas Kodit Zgjedhor.
Çdo shkelje dhe manipulim të evidentohet me qetësi deri në fund të procesit!
Shqiptarëve nuk mund t’ju grabitet kurrësesi vota dhe vullneti i shprehur përmes saj. 🇦🇱

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!