Home Aktualitet Shemben disa biznese të vogla e banesave në Durrës, banorët në protestë: S’kemi asnjë njoftim

Shemben disa biznese të vogla e banesave në Durrës, banorët në protestë: S’kemi asnjë njoftim

nga Editor

Në zonën e ish-Kënetës, në Durrës banorët kanë protestuar për shembjen e banesave dhe bizneseve të tyre.

Në këtë zonë prej disa vitesh ka filluar një investim për projektin që ka qëllim ndërtimin e një rruge.

Banorët e kanë mësuar shembjen e ndërtesave ditën kur edhe kanë filluar punimet për shembjen e objekteve.

Ata janë shprehur se lidhur me këtë projekt nuk kanë marrë asnjë njoftim zyrtar dhe nuk dinë si do të zhvillohet ndërtimi i rrugës dhe se në këtë mënyrë nuk dihet fati i objekteve të tyre.

/abcnews.al/

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!