Home Aktualitet Dhunuan dhe kërcënuan me jetë, personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, caktohet masa e arrestit për katër persona

Dhunuan dhe kërcënuan me jetë, personin që filmoi dëshminë për blerjen e votave, caktohet masa e arrestit për katër persona

nga Editor

Dhunuan dhe kanosen me jete Ylli Kacolin, pasi filmoi nje person qe deklaronte se ishin blere votat ne favor te Partise Socialiste. Gjykata e Lezhes le ne burg 4 te arrestuarit me afat 60 dite.

Ata jane shtetasit Mirash Paplekaj, 46 vjeç, banues në Torovicë; Gëzim Paplekaj, 50 vjeç, banues në lagjen ‘Besёlidhja’ Lezhё; Donald Paplekaj, 22 vjeç, banues në lagjen ‘Besёlidhja’ Lezhё dhe Jetmir Palekaj, 29 vjeç, banues në fshatin Bleran, Shkodёr.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!