Misioni i Bashkimit Europian: Gazetaria është vaksina kundër keqinformimit…

Read Time:27 Second

Minisioni i BE në Shqipëri falenderoi sot në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, “të gjithë gazetarët shqiptarë, të cilët përmes punës së tyre të palodhur dhe të guximshme sigurojnë informacione të besueshme dhe të sakta, veçanërisht në kohën e pandemisë së COVID-19.”

“Liria e shtypit është thelbësore për të ardhmen e paqes, drejtësisë dhe të drejtave të njeriut për të gjithë,” thuhet në deklaratën e cila është shoqëruar me një mesazh aktual lidhur me vaksinimin dhe rëndësinë e të thënit të së vërtetës për këtë proces jetik.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jourova: BE nuk ka legjislacion efektiv për të mbrojtur në mënyrë efektive, median…
Next post Nga Saranda në Shkodër, demokratët dalin në mbështetje të Bashës…