Home Aktualitet Basha uron Pashkët: E mira do mundë çdo dhimbje dhe padrejtësi

Basha uron Pashkët: E mira do mundë çdo dhimbje dhe padrejtësi

nga Editor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar besimtarët ortodoksë për Festën e Pashkëve.

Në një mesazh në faqen e tij në facebook, Basha shkruan se “Drita e ringjalljes i mbushtë zemrat tuaja dhe vatrat e çdo familje shqiptare plot me shpresë dhe besim se e mira do të mundë çdo sfidë, dhimbje dhe padrejtësi”.

Ja postimi i plotë:

Të gjithë besimtarëve ortodoksë ju uroj nga zemra Gëzuar Pashkët!

Drita e ringjalljes i mbushtë zemrat tuaja dhe vatrat e çdo familje shqiptare plot me shpresë dhe besim se e mira do të mundë çdo sfidë, dhimbje dhe padrejtësi.

Zoti e bekoftë Shqipërinë!

Lajme te ngjashme