Home Aktualitet Pranoi se kishte marrë para për votën, shoqërohet në polici qytetari nga Lezha

Pranoi se kishte marrë para për votën, shoqërohet në polici qytetari nga Lezha

nga Editor

Një qytetar nga Lezha është shoqëruar nga policia pasi në një video ai deklaroi se kishte marrë para për të shitur votën.


Kthehu MbrapaHomeAktualitet

Denoncoi se mori 20 mijë lekë për 4 vota, policia e Lezhës shoqëron qytetarin

29/04/2021 19:38

Policia e Lezhës ka shoqëruar në polici qytetarin që denoncoi se ka marrë 20 mijë lekë për katër vota të familjes së tij.

Përmes një video që fillimisht u publikua nga Syri.tv dhe më pas u bë virale, qytetari pretendonte se votat ishin blerë për PS dhe lekët u ishin shpërndarë me furgona policie.

“Menjëherë pas shfaqjeve të pamjeve filmike në rrjete sociale të një qytetari nga Lezha, i cili ka deklaruar se “ka marrë para në këmbim të votës dhe se këto para i ka marrë nga policia”, por pa specifikuar personat dhe vendin ku i ka marrë këto para, forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë kanë bërë shoqërimin në polici të shtetasit G.P” njoftoi policia.

Uniformat blu kanë kryer verifikime në lidhje me identifikimin e shtetasve të përfshirë në këto pamje filmike.

Shtetasi G.P i shfaqur në video sapo ishte kthyer nga puna në Malin e Zi, ku ishte si punëtor sezonal.

Për rastin vazhdojnë verifikimet për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë rast të pasqyruar në këtë video.

Lajme te ngjashme