Home Aktualitet Flet i shituri/ ‘Policia shpërndau lekët. Mora 200 mijë lekë për Ramën dhe Petrit Malaj’

Flet i shituri/ ‘Policia shpërndau lekët. Mora 200 mijë lekë për Ramën dhe Petrit Malaj’

nga Editor

Një video denoncim është bërë publik, ku një qytetar pranon se ka shitur votën e tij për 50 mijë lekë të vjetra. Qytetari tregon se i kanë dhënë 200 mijë lekë për 4 vota.

Ai thotë se lekët janë shpërnda me makinën e policisë, pasi policët nuk ka kush i ndalon kush.

“Ka ardhë makina e policisë me lekë. Se nuk i ndalon kush policët. Kanë marrë bosat. Me makinë policie, i kam parë vetë.

Edi Rama për Kishë të Laçit, e ka fitu me lekë se nuk e fitonte ndryshe. Unë 200 mijë lekë i mora për 4 votat e mia.

Në korridor më ka ardhë dhe më tha, 200 mijë lekë për 4 vota.

Të kish dalë tjetri me 55 mijë lekë, ja kisha dhënë atij tjetrit.

Këtë e kam marrë nga Edi Rama, 4 copa’, thotë qytetari në videon që mund ta shikoni më poshtë.

Lajme te ngjashme