Vasili thirrje Borchard: Jashtë nga Shqipëria

Read Time:57 Second

Nën/Kryetari i LSI-së Petrit Vasili ka publikuar videon ku ambasadori i OSBE në Tiranë Berndt Borchard i drejton gishtin e mesit protestuesve të Astirit mbrëmjen e djeshme duke i bërë thirrje që pas këtij xhesti të largohet nga Shqipëria.

Vasili me anë të këtij postimi në Facebook shton se ambasadori Borchard guxoi t’i drejtojë gishtin e mesit shqiptarëve dhe mbylli gojë për votimet e 30 qershorit dhe se ky individ nuk është OSBE.

POSTIMI I PLOTË

Jashte nga Shqiperia Borchard!!(VIDEO).

Ky alabak,qe guxon dhe u tregon gishtin e mesit shqiptareve.

Ky qe qepi gojen per votimet puniste te 30 qershorit.

Ky qe mbylli gojen per raportin e OSBE -ODIHR per 30 qershorin.

Ky qe paturpesisht ndryshoi fjalen brenda nates per drogen qe mbuloi Shqiperine.

Ky qe ne 2008 i beri duart flake kur duatrokiste shkaterrimin e kushtetutes dhe zgjedhjeve.

Ky nuk eshte OSBE,ky nuk Europa ky eshte thjesht nje individ i akaparuar.

Presim tane qe Edi Rama t’ja marre perqafe gishtin qe ngriti Borchard dhe ti kerkoje atij ndjese ,hë jepi Edi ç’pret?

https://www.facebook.com/1701679976798494/posts/2185989868367500/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Postim ‘goditës’/ Ironia e gazetarit: Rama i çoi mami Netën presidentit Macron, që Franca t’i hapë negociatat Shqipërisë…
Next post Viti i ri akademik në Shkodër nis me lajm jo të mirë: ‘0’ regjistrime te Fizika, drejt mbylljes dhe degët e mësuesisë