Home Aktualitet PS nis të hënën procedurat për shkarkimin e Ilir Metës si President

PS nis të hënën procedurat për shkarkimin e Ilir Metës si President

nga Editor

Të hënën Partia Socialiste nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të Republikës, bën të ditur Ora News.

Përmes një postimi në facebook të zëdhënësit të kreut të shtetit, u la të kuptohet se Meta do i shkojë deri në fund mandatit të presidentit, që i përket data 24 korrik 2022 dhe më pas, pikërisht ditën kur mbaron mandati i tij ai do ti bashkohej LSI.

Kjo nuk është nisma e parë e PS-së për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit. Hera e parë kur PS kërkoi shkarkimin e Metës ishte pas vendimit të tij për të shfuqizuar dekretin e datës së zgjedhjeve vendore të 30 qershorit 2019.

Lajme te ngjashme