Home Aktualitet Del Exit Poll pas mbylljes së qendrave zgjedhore/ Si del rezultati në Tiranë

Del Exit Poll pas mbylljes së qendrave zgjedhore/ Si del rezultati në Tiranë

nga Editor

Është publikuar Exit Poll, fill pas mbylljes së kutive të votimit nga Antonio Noto dhe Ora News.

Duke marrë parasysh 80% të kampionit të Exit Poll, më poshtë projeksioni për Tiranën, ku fituese del opozita.

Tiranë: 

Partia Socialiste: 41% – 45%

Partia Demokratike: – 44% – 48%

LSI: 4% – 8%

Partia Social Demokrate: 1.5% – 3%

Nisma Thurje – 0.5% – 2.5%

Të tjera: 0 – 2%

Exit poll me 100% të kampionit pritet të publikohet pas pak, duke qenë se ende nuk është mbyllur votimi për disa qendra

Lajme te ngjashme