Sërish protesta/ Ja çfarë pritet të ndodhë nesër në Tiranë!

Read Time:27 Second

Studentët paralajmërojnë sërish protesta.

Ditën e nesërme, aktivistët e “Lëvizjes Për Universitetin” njoftojnë se do mbajnë një deklaratë në orën 11:00 para Ministrisë së Arsimit.

“Me nisjen e vitit të ri akademik nisin edhe protestat, aksionet dhe qëndrimet e Lëvizjes Për Universitetin. Ditën e nesërme aktivistë dhe studentë do të mblidhen që në mëngjes në oborret e fakulteteve përkatëse për të diskutuar problemet e shumta dhe të pazgjidhura, si dhe mundësitë e organizimit/protestave në ditët/javët në vazhdim”, thuhet në një njoftim të Lëvizjes Për Universitetin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Kodi Penal duhet të dënojë policinë”/ Ish Ministri: Fshini menderen me ligjin
Next post Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!