Home Aktualitet Heshtje zgjedhore

Heshtje zgjedhore

nga Editor

Mbyllet fushata elektorale. E shtuna është heshtje zgjedhore, pas mbylljes së fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare që mbahen këtë të diel në Shqipëri.

30 ditët e fushatës elektorale nga veriu në jug përfunduan.

Nga mesnata e sotme dhe e shtuna është heshtje, nuk lejohet fushata dhe mesazhet politike nga partitë e kandidatët që garojnë në zgjedhjet e 25 Prillit.

24 orët e fundit përpara se t’u drejtohen kutive do u shërbejë qytetarëve shqiptarë për të kristalizuar dhe vendosur se kë do të mbështesin me votë ditën e diel.

Lajme te ngjashme