Deklarata bombë/ “Ambasadori Borchard na ngriti gishtin e mesit”

Read Time:45 Second

Vetëm pak minuta më parë, sipas një dëshmie vërtetë të pandodhur më parë, ambasadori i OSBE-së në vendin tonë i ka ofenduar rëndë protestuesit e Unazës së re.

Protesta e banorëve të kësaj zone është zhvendosur para Drejtorisë së Policisë së Tiranës, për të kërkuar lirimin e personave të shoqëruar fill p protestës te “Unaza”, ndërkohë që një protestuese tha se ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, bëri një gjest të pahijshëm ndaj tyre.

“Borchard kaloi këtu dhe na ngriti gishtin e mesit. Ishte i shoqëruar me një zonjë. Ti vijë turp një ambasador një përfaqësues i BE të na bëjë një gjest ë tillë. Çfarë presim ne nga Rama kur ambasadori bën një gjest të tillë”, tha ajo në një prononcim për mediat.

Një tjetër banor tha se ”policia po bën reprezalje” për arrestimet dhe shoqërimet që po kryen ndaj banorëve të “Unazës së Re”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Thirrje ndaj qeverisë dhe Ramës që të ulin armët”, Sazan Guri: Më kanë nisur fletë-thirrje absurde…
Next post Basha reagon për arrestimet e dhunshme tek Unaza: Ngjarje si kjo na mbajnë larg Evropës