Home Aktualitet PD Shkodër bën denoncimin e rëndë: Paulin Sterkaj po blen votat e 350 të burgosurve në Reç

PD Shkodër bën denoncimin e rëndë: Paulin Sterkaj po blen votat e 350 të burgosurve në Reç

nga Editor

Një i ri ka zbuluar skemën se si u arrit të sigurohej informacioni i saktë se kjo makinë posedonte para për blerjen e votës dhe si u arrit të rrethohej nga simpatizantët e PD-së.

I riu tregon gjatë live-it se një person i quajtur Genti e kishte vënë në djeni për makinë se po shpërndante para dhe ata e kishin ndjekur me shpejtësi automjetin deri në momentin që u arrit të rrethohej.

“Gentin e kishin lajmëruar në telefon. Kishte shkuar me 5 fshatra më para. Na iku me shpejtësi, me frena dore e ngushtuam dhe e ndaluam këtu. Na mori Genti në telefon. Uaaa ça bingoje kemi bërë!,“-dëgjohet në video.

Lajme te ngjashme