Foto/ Basha pranë banorëve të Unazës së Re, forca të shumta policore

Read Time:24 Second

Ashtu siç deklaroi mëngjesin e sotëm, ka mbërritur pranë banorëve të Unazës së Re lideri i opozitës Lulzim Basha. Në këtë zonë ka prani të shtuar të forcave policore.

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/1156084274780923/

Megjithëse banorët, shumica gra dhe fëmijë, kane protestuar paqësisht, prania e pothuaj gjithë policisë së Tiranës dhe forcave speciale në një protestë qytetare është absolutisht e pajustifikueshme.

Në protestën e sotme janë të pranishëm edhe ish deputetë e zyrtarë të tjerë të opozitës së bashkuar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Unë dola kundër Edi Ramës!
Next post Prania e Bashës në protestë, tërhiqet policia, qytetarët bllokojnë rrugën