Home Aktualitet Foto/ Basha pranë banorëve të Unazës së Re, forca të shumta policore

Foto/ Basha pranë banorëve të Unazës së Re, forca të shumta policore

nga Albina Hoxhaj

Ashtu siç deklaroi mëngjesin e sotëm, ka mbërritur pranë banorëve të Unazës së Re lideri i opozitës Lulzim Basha. Në këtë zonë ka prani të shtuar të forcave policore.

LIVE -Protesta e banorëve të Unazës së Re. Opozita qëndron në krah të tyre.

Posted by Partia Demokratike e Shqipërisë on Sunday, October 13, 2019

Megjithëse banorët, shumica gra dhe fëmijë, kane protestuar paqësisht, prania e pothuaj gjithë policisë së Tiranës dhe forcave speciale në një protestë qytetare është absolutisht e pajustifikueshme.

Në protestën e sotme janë të pranishëm edhe ish deputetë e zyrtarë të tjerë të opozitës së bashkuar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!