Home Aktualitet U vetëdorëzua pas vrasjes së Pjerin Xhuvanit, Arbër Papleka mori certifikatë vlerësimi nga Rama në vitin 2015

U vetëdorëzua pas vrasjes së Pjerin Xhuvanit, Arbër Papleka mori certifikatë vlerësimi nga Rama në vitin 2015

nga Editor

Sot, gjashtë vite pasi është vlerësuar nga qeveria e kryeministrit Rama, Papleka ndodhet pas hekurave pasi akuzohet të ketë vrarë Pjerin Xhuvanin mesditën e sotme, ngjarje të cilën e pranoi vetë ai. 

Arbër Papleka, i cili është atrrestuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit ka marrë certifikatë vlerësimi për luftën kundër terrorizmiT nga kryeministri Edi Rama në vitin 2015. Top-Channel ka publikuar foton e certifikatës me të cilën është pajisur Papleka në vitin 2015.

Sot, gjashtë vite pasi është vlerësuar nga qeveria e kryeministrit Rama, Papleka ndodhet pas hekurave pasi akuzohet të ketë vrarë Pjerin Xhuvanin mesditën e sotme, ngjarje të cilën e pranoi vetë ai. 

Papleka, një ish-efektiv i forcave RENEA është vetëdorëzuar në zyrën e komandantit të forcave RENEA në Tiranë, pas masakrës së Elbasanit. Ai ka pranuar se ka vrarë Xhuvanin duke dorëzuar dhe armën.

Lajme te ngjashme