Home Aktualitet Meta: Midis zotit Balla dhe zotit Bardhi do të doja që të zgjidhja zotin Bardhi

Meta: Midis zotit Balla dhe zotit Bardhi do të doja që të zgjidhja zotin Bardhi

nga Editor

Presidenti Ilir Meta akuzoi sot kreun e grupit parlamentar të PS, Tulant Balla, si njeriun që kontrollon gjithë bizneset dhe tenderat në Elbasan.

Në një intervistë për televizionin lokal në Elbasan, “Info Fokus”, Meta u shpreh: “Midis zotit Balla dhe zotit Bardhi do të doja që të zgjidhja zotin Bardhi, sepse Ballën e njoh që kur ka erdhi në Partinë Socialiste. Taulanti kontrollon çdo situatë në Elbasan, është kryepatronazhisti i Elbasanit sepse nga ai kalon çdo tender, kontrollon çdo biznes dhe individ”.

Lajme te ngjashme