Home Aktualitet “Më ka shoqëruar në të gjitha vizitat në Komunitetin Arbëresh”, Meta reagon për ndarjen nga jeta të Oficerit të Policisë Italiane

“Më ka shoqëruar në të gjitha vizitat në Komunitetin Arbëresh”, Meta reagon për ndarjen nga jeta të Oficerit të Policisë Italiane

nga Editor

Presidenti i vendit , Ilir Meta ka reaguar për ndarjen nga jeta të Oficerit të Policisë Italiane, Dario Fazio.

Meta i shpreh ngushëllime familjarëve ndërkohë që shprehet se Fazio e ka shoqëruar në të gjitha vizitat në Komunitetin Arbëresh.

Postimi i ploteMë trishtoi lajmi i hidhur për ndarjen e parakohshme nga jeta të Oficerit të Policisë Italiane, Dario Fazio, i cili më ka shoqëruar në të gjitha vizitat në Komunitetin Arbëresh, në Kalabri, Puglia dhe në rajonet e tjera ku jetojnë në Itali.Ngushëllimet më të ndjera familjes Fazio, kolegëve, Policisë Italiane dhe të gjithë Komunitetit tonë të dashur Arbëresh.

🇦🇱
May be an image of 9 njerëz dhe people standing

Lajme te ngjashme