Home Aktualitet “Në këto 8 vite ne kemi hedhur hapa mbrapa”, Garo: Voto numrin 9 për Partinë Demokratike dhe Aleancën për Ndryshim për të risjellë shpresën

“Në këto 8 vite ne kemi hedhur hapa mbrapa”, Garo: Voto numrin 9 për Partinë Demokratike dhe Aleancën për Ndryshim për të risjellë shpresën

nga Editor

Zëdhënsia e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo,ka dhënë një deklarat gjatë së cilës është shprehur se gjatë këtyre 8 viteve kemi parë sesi vendet e tjera kanë lulëzuar ndërkohë Shqipëria, ka hedhur disa hapa pas.

DEKLARATE E ZEDHENESES SE FUSHATES SE PD, FLORIANA GARO

Te dashur qytetare,
Per 8 vitet e shkuara ne kemi pare sesi vendet fqinje prane nesh kane lulezuar!

Kemi pare sesi vendet me nje fillim te ngjashem si ne si Kosova dhe Mali i Zi po bejne nje progres te konsiderueshem ne cdo fushe.

Qe nga rritja e pagave minimale tek zhvillimi i turizmit, ekonomia e fusha te tjera te rendesisshme.

Në këto 8 vite ne kemi hedhur hapa mbrapa per tu listuar si vendi i fundit ne Europe ne shume fusha:

Pagat minimale me te uleta ne Europe jane pikerisht ne Shqiperi, ne kemi nje sistem taksimi te prapambetur, nje turizem ne regres, te rinj qe ndjejne lodhje shpirterore e mendore.

Ka vetem nje arsye per kete boshllek mes nesh dhe fqinjeve tane. Nje qeveri qe per ta funksionon dhe per ne jo.
Edi rama dhe premtimet e tij boshe qe kane sjelle deshtim ne Shqiperi.

Ne me shume pak sesa 8 dite, ne do te kemi rast per ti dhene fund ketij deshperimi qe na kapluar.

Te gjithe ne, duhet te shkojme e te votojme numrin 9 për Partinë Demokratike dhe Aleancën për ndryshim për të risjellë shpresën. Shqiperia fiton!

Lajme te ngjashme