Misteri/ Zarfet e ardhura nga Serbia u shkaktojnë alergji numëruesve në Prishtinë, 26 të helmuar

Read Time:35 Second

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Qendrën e verifikimit të votave në Serbi, për shkak të disa problemeve që kanë shfaqur numëruesit.

Mediat kosovare raportojnë se është ndërprerë procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia, për shkak të problemit të shfaqur me zarfet, të cilat kundërmonin erë e rëndë.

Verifikuesit kanë pësuar alergji pasi kanë prekur zarfet me votat e ardhura nga Serbia dhe për pasojë jnaë helmuar 26 persona. Disa prej verifikuesve u është shfaqur alergji në duar dhe fytyrë si dhe kanë pasur temperaturë. Procesi është ndërprerë dhe nuk dihet kur do të rinisë, ndërsa personat e helmuar janë transportuar në spital. Ndërkohë, policia po heton rreth ngjarjen në fjalë.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Burg banorëve të Unazës së Re, reagon Basha: Vendimi me urdhër të Ramës, të bashkohemi në protestë në orën 18:00
Next post Dashamir Shehi tregon prapaskenat: Teatri i Ramës për Metën, Hajdari të gjejë ku e ka shtëpinë, Basha dhe Berisha s’janë heronj